تبلیغات
سایبرچی - فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان زیر ذره‌بین اصول‌گرایان
 
سایبرچی
سایبرچیم ، ولایت سربازیم آییخ آذربایجانا وبلاگ چیم !
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : اکبر قلیزاده
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رسوخ فرامانسون ها در کشور تا چه حدی است ؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
در حالی که محافظه‌کاران این روزها درگیر فعالیت‌های انتخاباتی خود هستند رسانه‌های وابسته به آنها بر افزایش خبرسازی علیه اصلاح‌طلبان شدت بخشیده‌اند و مدعی شرکت فعال آنها در انتخابات هستند.

روز گذشته سایت جهان‌نیوز به نقل از ندای انقلاب در خبری با عنوان اعضای گروه 7+1 اصلاح‌طلبان چه کسانی هستند؟، نوشت: «برخی سران جریان اصلاح‌طلب در جلسه‌‌ای گفته‌اند باید در تبلیغات بیرونی اعلام کنیم حضور ما در انتخابات مشروط است ولی در بین خودمان بدانیم که حضورمان قطعی است و باید برای حضور قطعی برنامه‌ریزی کنیم. تصمیم مذکور مورد اتفاق اکثریت گروه‌ها در جبهه اصلاحات قرار گرفته است. برخی اخبار حاکی از آن است که حزب اعتدال و توسعه، دیداری با یکی از چهره‌های سیاسی داشته که وی در این دیدار آنها را تشویق کرده تا در صحنه باشند.

وی افزوده است: اگر من معذوریت نداشتم الان می‌گفتم حزب مطلوب من شما هستید، متحد و منسجم کار کنید، از پشت صحنه هم من کمک می‌کنم. همچنین شنیده شده عبدالله نوری گفته است باید به قدرت برگردیم حتی اگر مجبور باشیم جایی عذرخواهی بکنیم ولو اگر برخی پایگاه‌هایمان را از دست بدهیم.
 
اخیراً خاتمی نیز گفته است: ما باید به نظام برگردیم و به‌طور جدی وارد انتخابات بشویم. در همین حال بخشی از اصلاح‌طلبان با تشکیل گروهی تحت عنوان 7+1 درصدد شرکت در انتخابات مجلس نهم با محوریت سیدحسن خمینی هستند.

این خبرسازی رسانه‌های اصول‌گرا در حالی صورت می‌گیرد که اصلاح‌طلبان بارها تاکید کرده‌اند در مقطع فعلی برنامه‌‌ای برای انتخابات ندارند.

یکی از نزدیکان عبدالله نوری نیز در گفت‌وگو با «اعتماد» با تکذیب مطالب منتشر شده از سوی رسانه‌های اصول‌گرا گفت: مواضع آقای نوری نسبت به وضع کشور بعد از انتخابات 88 کاملاً روشن و مشخص است.
 
اختلافات درون‌گروهی اصول‌گرایان البته به بهانه‌تراشی این جریان منجر شده است به گونه‌ای که یک عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در ادعایی جالب گفت: اصلاح‌طلبان مانع وحدت اصول‌گرایان هستند.

حسن نوروزی در همین ارتباط به ایسنا گفت: بعضی از کارگزاران و اصلاح‌طلبان از این اختلاف سود می‌برند و سعی می‌کنند مانع ائتلاف اصول‌گرایان شوند، چرا که عدم ائتلاف اصول‌گرایان به منزله توفیق نسبی اصلاح‌طلبان است.
 
به نظر می‌رسد احتمال عدم شرکت فعال اصلاح‌طلبان در انتخابات، جریان حاکم را برای جلب نظر منتقدان به تکاپو انداخته و دیدارهایی از جنس دیدار ناطق با خاتمی را باید در این راستا ارزیابی کرد، هر چند شیخ اصول‌گرا خود زخم‌خورده جریان حاکم محسوب می‌شود و دیدار او با رییس‌جمهور سابق را باید چاره‌جویی دلسوزانی نظیر وی برای برون‌رفت از وضع فعلی هم قلمداد کرد.

نوع مطلب : تحلیل و بررسی، 
برچسب ها :